O zaletach i wadach poszczególnych samochodów kłóciło się już wielu. Prawda jest taka, że każdy może stworzyć swoją własną, subiektywną listę wymarzonych aut. W tym wpisie skupimy się na najpopularniejszych modelach ze stajni Mercedes-Benz w oparciu o zainteresowanie klientów w naszym salonie młodych samochodów używanych.

Mercedes A klasa

Mercedes klasa A AMG

Mercedes klasy A to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli samochodów premium z segmentu C. Swoją popularność zawdzięcza kompaktowym rozmiarom, przestronnemu wnętrzu i wyjątkowym wyposażeniu. Warto wspomnieć, że pierwsze generacje (W168 i W169) należały jeszcze do segmentu B i miały nadwozie minivanów. Trzecia generacja, która zadebiutowała w 2012 roku, zerwała z poprzednią stylistyką. Obecna czwarta generacja jest dostępna w nadwoziu hatchback i sedan. Oczywiście, nie można zapomnieć o wersjach AMG, zapewniających niezapomniane sportowe wrażenia z jazdy. Warto jeszcze wspomnieć, że Klasa A posłużyła jako baza do bardziej rodzinnego modelu – Klasy B.

Mercedes CLA

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake, Mercedes-AMG CLA Coupé

Produkowany od 2013 roku, Mercedes CLA tak jak klasa A należy do kompaktów z grupy samochodów luksusowych. Jest to sedan z linią nadwozia bardzo nawiązującą do linii coupe. Premierę poprzedziła prezentacja modelu Mercedes-Benz Concept Style Coupe. Stylistykę tego koncepcyjnego modelu zaadoptowano do produkcyjnych wersji samochodów – CLS i CLA. Z tego względu, Mercedes CLA przez wielu jest nazywany Baby CLS. CLA jest dostępny także w wersji shooting brake (kombii).

Mercedes GLC

Mercedes GLC, będący następcą modelu GLK, jest kompaktowym crossoverem. Zadebiutował w 2015 roku. GLC dzieli wiele z klasy C, na której bazuje konstrukcja tego SUV-a. Te dwa modele dzielą ze sobą wiele ze stylistyki jak i podzespołów. Mercedes GLC jest również dostępny w wersji coupe. Obydwa typy nadwozia oferują wersje AMG, którym do pierwszej setki wystarczy 4,9 – 3,8 sekund.

Mercedes E Klasa

Mercedes Klasa E

Klasa E plasuje się pomiędzy mniejszym Mercedesem klasy C i flagową klasą S. Pierwsza generacja zadebiutowała w 1993 roku i od początku zyskała uznanie klientów za swoją niezawodność. Obecna, piąta generacja, jest promowana jako najbardziej zaawansowany technicznie samochód ze stajni Mercedes-Benz. Klasa E doczekała się wielu wersji. Dostępna jest wersja sedan, kombii, coupe, cabrio, czy uterenowiona wersja kombii – All-terrain. Nie można zapominać także o wersjach AMG.

Mercedes C Klasa

Mercedes Klasa C Coupe

Mercedes klasy C należy do grupy premium w segmencie D. Do prowadzenia modelu CLA był bazowym modelem Mercedes-Benz. Czwarta generacja (W205) została zaprezentowana w 2014 roku. Pod względem stylistycznym, klasa C nawiązuje do CLA jak i klasy S. Doczekał się wersji sedan, coupe, kombii i cabrio. Najmocniejsza odmiana coupe w wersji AMG oznaczona jako C63S, dysponująca mocą 510 KM, potrzebuje do setki zaledwie 3,9 sekund.

Zapraszamy do przeglądnięcia naszej oferty młodych samochodów używanych, które cechują się sprawdzoną i pewną historią pojazdu, idealną sprawnością techniczną i sprawdzonym pochodzeniem z polskiej sieci sprzedaży.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi profilami w mediach społecznościowych. Pojawiają się tam zdjęcia, oraz informacje o aktualnych ofertach.

#DoskonaloscToProces