fbpx

Akcja jesień - zima 2021/2022

Okres jesienny zaczął się w pełni, a zima już wkrótce rozgości się na drogach. Dlatego nie daj się zaskoczyć zimie! Już dziś umów wizytę online, by w ciężkich zimowych warunkach drogowych cieszyć się bezpieczną oraz komfortową jazdą.

Sezonowe przeglądy są niezwykle istotne. Zwłaszcza ten przed okresem zimowym, kiedy to najmniejsza usterka, niedopatrzenie może wiązać się z wysokim zagrożeniem na drodze. Niezależnie czy korzystasz ze swojego Mercedesa wyłącznie do miejskiej jazdy, czy do dłuższych tras koniecznie przygotuj swój samochód do wyzwań, które szykuje dla niego okres jesienno-zimowy.

Kiedy warto zmienić opony na zimowe?

Na drodze niezwykle istotnymi kwestiami są bezpieczeństwo oraz niezawodność. Bez wątpienia te dwa aspekty charakteryzują samochody marki Mercedes. Jednak by cieszyć się w 100% z jego możliwości w okresie zimowym, należy wykonać sezonowy przegląd.

Opony Mercedes

W pierwszej kolejności trzeba niezwłocznie zmienić opony letnie na zimowe w momencie, kiedy temperatura regularnie spada poniżej 7℃.

Dobre opony to podstawa! Przy wyborze opon do Twojego Mercedesa należy zwrócić uwagę na jakość, ponieważ to od nich w dużej mierze zależy komfort i bezpieczeństwo Twojej jazdy. Jeżeli wciąż zastanawiasz się nad wyborem opon do Twojego samochodu, zwróć uwagę na ofertę Mercedesa. Ponieważ decydując się na opony Mercedes Original, inwestujesz nie tylko w ponadczasową jakość, ale również w Twoje i Twoich bliskich bezpieczeństwo. Warto zaznaczyć, że głębszy profil gwarantuje skrócenie drogi hamowania na zaśnieżonych drogach nawet o 50% w porównaniu z oponami letnimi. Już dziś zarezerwuj termin, a nasi Doradcy chętnie pomogą w doborze oraz udzielą istotnych informacji.

Wycieraczki do Mercedesa

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest widoczność. Częste opady deszczu, śniegu sprawiają, że niezbędnym wyposażeniem Twojego samochodu są wycieraczki. Muszą one charakteryzować się wysoką jakością- aby to zapewnić, należy je wymienić w sytuacji, gdy podczas pracy pozostają smugi i woda nie jest zbierana na całej powierzchni.

Jeżeli jesteś szczęśliwcem i posiadasz Mercedesa, zwróci uwagę na wysokiej klasy oryginalne wycieraczki Mercedes-Benz. Aerodynamiczne wycieraczki zostały zaprojektowane tak, by w idealny sposób dostosowywały się do zaokrąglonego kształtu szyby przedniej i doskonale usuwały brud oraz wodę.

Akumulator do Mercedesa

Sprawny, dobrej jakości akumulator to must- have dla każdego kierowcy. Temperatura w zimie często spada poniżej zera i tym samym zwiększa się ryzyko, że nasz zimowy poranek okaże się katastrofą, ponieważ nie będziemy mogli odpalić Mercedesa. Decydując się na oryginalny akumulator Mercedes- Benz masz pewność, że produkt będzie działał niezawodnie nawet przez 5 lat, silnik uruchomi się przy -18°C, a dzięki funkcji START_STOP wpływa na oszczędność paliwa.W okresie zimowym- jeżeli samochód nie jest często eksploatowany warto zaopatrzyć się w prostownik do akumulatora z funkcją podtrzymania, by mieć pewność, że Twój akumulator będzie zawsze gotowy do działania.

Niezbędne kosmetyki do samochodu dla pasjonata motoryzacji na okres
jesienno-zimowyNaszym ulubieńcem na zimowe dni jest odmrażacz do szyb, dzięki któremu zlikwidujesz śnieg, lód i szron w ekspresowym tempie- bez używania ostrych skrobaczek. Kolejnym produktem, który zdecydowanie musi pojawić się w Twoim Mercedesie jest koncentrat płynu do spryskiwaczy WinterFit, który doskonale usuwa wszelki zanieczyszczenia, a pod wpływem niskiej temperatura nie zamarza.

Przegląd Mercedesa w autoryzowanym serwisie w Krakowie

Podczas przeglądu wykwalifikowani specjaliści sprawdzą, czy:

Salon