Mercedes Me to aplikacja stworzona z myślą o komforcie użytkownika. Zaimplementowano w niej szereg funkcji, które stawiają na jedno – zdjąć ciężar z głowy kierowcy. Nie musisz się już się zastanawiać kiedy wypada następny przegląd, czy na pewno samochód jest zamknięty, na ile kilometrów wystarczy paliwa i czy ciśnienie w oponach jest odpowiednie. Wszystko to i wiele więcej można sprawdzić z poziomu aplikacji, siedząc wygodnie w fotelu. W tym wpisie przyglądniemy się dokładnie jakie funkcje oferuje aplikacja Mercedes Me, jak ją poprawnie skonfigurować i jak ustawić swój ulubiony serwis jako domyślny.

Funkcje

Z poziomu aplikacji można sprawdzić wszystkie podstawowe parametry swojego pojazdu takie jak aktualny przebieg, poziom paliwa, poziom naładowania, zasięg w kilometrach i poziom płynów eksploatacyjnych. Mercedes Me pozwoli też na sprawdzenie czy pojazd jest zamknięty, zdalne otworzenie lub zaryglowanie zamków czy domknięcie lub otworzenie szyb. Dodatkowo, można włączyć ogrzewanie lub wentylowanie postojowe, aby rozpocząć podróż w odpowiedniej temperaturze. Przewidziana jest także opcja ustalenia harmonogramu klimatyzacji w określone dni tygodnia o odpowiedniej godzinie. Wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem jest przesyłanie bezpośrednio ze smartfona celów podróży do nawigacji samochodowej. Wystarczy tylko wsiąść i ruszyć w drogę – trasa będzie od razu dostępna na ekranie.

W aplikacji dostępne są także dane odnośnie ostatniej podróży. Możemy podglądnąć statystyki takie jak dystans, średnia prędkość, średnie zużycie i ile paliwa ubyło nam w baku. Mercedes Me przyznaje także punkty za styl jazdy – im bardziej ekonomicznie jedziemy tym więcej punktów uzyskamy. Niby błaha sprawa, ale nie jeden przykład pokazuje, że takie rozwiązanie potrafi zmotywować do lżejszego naciskania na gaz. Dla samochodów elektrycznych dostępna jest funkcja wyświetlenia aktualnego zasięgu na mapie i wyszukiwanie stacji ładowania.

Mercedes Me to także bezpieczeństwo Twojego pojazdu. Aplikacja powiadomi Cię w przypadku wykrycia kolizji parkingowej, włączenia się alarmu (który można zdezaktywować zdalnie) lub próbie odholowania samochodu. Dodatkowo, aplikacja może wysłać powiadomienie, gdy auto wjedzie w oznaczony na mapie obszar lub go opuści. Co więcej, przewidziana jest także opcja nadzoru prędkości. Aplikacja wyśle powiadomienie w przypadku wykroczeń w tym zakresie. Warto pamiętać, że aby wszystkie usługi działały poprawnie, samochód musi być wyposażony w odpowiedni moduł. Wszystkimi usługami można swobodnie zarządzać z poziomu aplikacji lub strony internetowej Mercedes Me.

W ramach Mercedes Me Service, aplikacja z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomi Cię o zbliżającym się terminie przeglądu. Z poziomu telefonu bez problemu umówisz się na wizytę w wybranym przez Ciebie ASO.  Znajdują się tu także filmy instruktażowe, które pomogą w prostych pracach konserwacyjnych w Twoim Mercedesie.

Konfiguracja

Aby zacząć korzystać z aplikacji Mercedes Me należy pobrać odpowiednią wersje dla swojego telefonu.

Po uruchomieniu aplikacji należy zarejestrować się w usłudze zakładając konto użytkownika. Jeśli nie chcesz podawać zbyt wielu danych, niczym się nie martw. Wystarczy imię, nazwisko i adres e-mail. Pamiętaj jednak, że do umówienia wizyty serwisowej przyda się numer telefonu. Aby aktywować konto będzie potrzebny kod autoryzacyjny, który zostanie wysłany na skrzynkę mailową.

Przyszła pora na dodanie swojego Mercedesa do aplikacji. Są trzy metody.

  • Kod QR – w systemie multimedialnym w Twoim samochodzie należy wybrać pozycję Mercedes Me Apps. Następnie wybierz Mercedes Me. Na ekranie powinien wyświetlić się unikalny dla każdego pojazdu kod QR, który należy zeskanować za pomocą aparatu. Mercedes Me poprosi w tym celu o dostęp do aparatu w Twoim telefonie. Po zeskanowaniu kodu, telefon automatycznie połączy się z samochodem.
  • Połączenie za pomocą numeru identyfikacyjnego VIN – parowanie samochodu z aplikacją może się odbyć także za pomocą podania numeru VIN pojazdu. Po wprowadzeniu numeru, aplikacja powinna automatycznie się połączyć z systemem multimedialnym
  • U dealera Mercedes-Benz – umów się na wizytę i zostaw wszystko naszym specjalistom. Skonfigurują Twoje konto, aplikację i połączą Twój telefon z samochodem.

W aplikacji można także dodać domyślny serwis, w którym chcesz realizować usługi. Aby to zrobić należy z poziomu ekranu głównego aplikacji wysunąć menu (przesuń palcem od lewej krawędzi lub kliknij na trzy paski w lewym górnym rogu). Następnie klikamy na nasz pojazd. Wyświetli się lista na której powinna znaleźć się pozycja Preferowany dealer: Usługi. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do wyszukiwarki, gdzie możemy wpisać adres, miasto lub nazwę interesującego nas serwisu. Nie muszę chyba dodawać, że spośród dostępnych pozycji należy wybrać ASO Mercedes-Benz Kosmowski 😊. Po kliknięciu na wybraną pozycję wyświetli się rozwijane menu. Aby dodać serwis jako domyślny należy wybrać opcję Zapisz. Dostępne na liście są także Połącz (połączenie telefoniczne z serwisem) i Opis drogi, który przeniesie do nawigacji w telefonie adres serwisu ze wskazówkami dojazdu. Aby dodać preferowany salon sprzedaży postępujemy analogicznie.

Umówienie się na wizytę serwisową krok po kroku

Aby umówić się na wizytę przez aplikację będzie potrzebny dodatek do Mercedes Me – Mercedes Me Service. Powinna się znajdować na dole ekranu głównego aplikacji. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do panelu, gdzie wyświetli się ile dni zostało do następnej planowej wizyty serwisowej, ile pozostało dni gwarancji oraz przycisk Zarezerwuj termin przeglądu. Klikamy i wyświetli się wyszukiwarka serwisów. Jeżeli mamy dodany serwis do preferowanych, powinien on się wyświetlić na samej górze listy. Po zatwierdzeniu przyszedł czas na wybór usługi jaką chcemy zrealizować. Możemy zaznaczyć kilka pozycji. Następnie aplikacja poprosi nas o wybór terminu wizyty. Po wszystkim wyświetli się podsumowanie i przycisk Potwierdź termin. Jeśli zezwoliliśmy aplikacji na dostęp do kalendarza w telefonie, termin umówionej wizyty automatycznie wpisze się do Twojego grafiku. Nie trzeba się martwić wszystkimi danymi – przebieg, model, numer VIN, numer rejestracyjny i dane kontaktowe zostaną automatycznie wysłane wraz z potwierdzeniem wizyty. Nasz serwis skontaktuje się w celu ostatecznego potwierdzenia wizyty. I to tyle – teraz wystarczy poczekać na umówiony termin i niczym już się nie przejmować.

Jak widać, aplikacja Mercedes Me nie jest skomplikowana. W razie jakichkolwiek kłopotów lub pytań zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści postarają się odpowiedzieć nawet na najtrudniejsze pytania.

Zapraszamy też do zapoznania się z naszymi profilami w mediach społecznościowych. Pojawiają się tam zdjęcia, oraz informacje o aktualnych ofertach.

Nie zapomnij zaglądnąć do naszego sklepu internetowego z oryginalnymi akcesoriami Mercedes-Benz. Znajdziesz tam breloki, zegarki, odzież, portfele, akcesoria do samochodu i wiele więcej. Zamów już dziś na sklep.kosmowski.com.pl.

#DoskonaloscToProces