fbpx

Jak wymienić baterię w kluczyku Mercedes?

Raz na jakiś czas trzeba wymienić baterię w kluczyku. Niektóre piloty są mniej, a niektóre bardziej skomplikowane pod względem konstrukcji i umiejscowienia baterii. Jak wymienić baterię w kluczyku Mercedesa? Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak to zrobić, a kluczyk Mercedesa nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic. 

Uwaga!

Procedura wymiany baterii różni się w zależności od typu pilota. Dla uproszczenia podzieliliśmy je na „starszy” i „nowszy”.

Wybierz właściwy rodzaj na podstawie zdjęć lub przewiń artykuł do odpowiedniej sekcji.

Kluczyk starszego typu

1. Wyjmij kluczyk awaryjny

Pierwszym krokiem jest wyciągnięcie bagnetu kluczyka awaryjnego. Aby to zrobić należy przesunąć blokadę i pociągnąć za kluczyk awaryjny. Brelok noszony przy kluczach ułatwi wyciągniecie awaryjnego bagnetu.

2. Zdejmij pokrywę baterii

Za pomocą wąskiego śrubokrętu lub bagnetu kluczyka awaryjnego wciskamy zatrzask blokujący pokrywę baterii. Jest on umiejscowiony w szczelinie przy blokadzie, obok gniazda na grot kluczyka awaryjnego. Nie powinno używać się zbyt dużej siły, aby nie uszkodzić pokrywy baterii. Po zwolnieniu zatrzasku, zdejmij pokrywę.

3. Wyjmij zużytą baterię

Aby wyjąć starą baterię z pilota można ją delikatnie podważyć uważając przy tym, aby nie uszkodzić elektroniki w kluczyku. Bezpieczniejszym sposobem jest uderzenie kilka razy w wewnętrzną część dłoni tak aby bateria sama wypadła.

4. Włóż nową baterię

Do tego typu kluczyka należy użyć baterii 3V typu CR 2025. Włóż nową baterię w odpowiednie miejsce dodatnią stroną na zewnątrz. Dodatkowe oznaczenie znajduje się na obudowie.

5. Sprawdź działanie kluczyka

Zanim założysz pokrywę upewnij się, że wszystkie funkcje pilota działają poprawnie. Jeśli samochód nie reaguje na wciśnięcie przycisku na pilocie, upewnij się, że bateria jest sprawna lub popraw jej ułożenie w gnieździe.

6. Załóż pokrywę i włóż kluczyk awaryjny

Ostatnim krokiem jest złożenie kluczyka do stanu początkowego. Załóż pokrywę baterii. W pierwszej kolejności włóż przednie zaczepy na swoje miejsce, a następnie dociśnij całość. Włóż kluczyk awaryjny w obudowę. Na tym kończy się procedura wymiany baterii w kluczyku Mercedesa

Kluczyk nowszego typu

1. Wyciągnij kluczyk awaryjny

Pierwszym krokiem jest wyciągnięcie kluczyka awaryjnego. Aby to zrobić należy wcisnąć blokadę z tyłu pilota i pociągnąć za metalowe „oczko”. 

2. Zdejmij pokrywę baterii

Ponownie wciskamy zatrzask z tyłu pilota i przesuwamy pokrywę zgodnie z kierunkiem strzałki na zdjęciu.

3. Wyciągnij zużytą baterię

Wyjmij starą baterię z gniazda. Aby to zrobić należy wyciągnąć specjalną tackę umieszczoną z boku kluczyka. Zrób to delikatnie, aby jej nie połamać,

4. Włóż nową baterię do tacki

Ten typ kluczyka korzysta z baterii CR 2032. Włóż ją do tacki dodatnim biegunem do góry. 

5. Włóż tackę z baterią do pilota

Włóż całość do kluczyka. Zwróć uwagę na ułożenie tacki i baterii. Dodatni biegun powinien być skierowany do góry. Upewnij się, że wszystkie funkcje pilota działają poprawnie. Jeśli samochód nie reaguje, popraw ułożenie baterii i upewnij się, że na pewno jest sprawna.

6. Załóż pokrywę baterii i włóż kluczyk awaryjny

Załóż pokrywę baterii i włóż kluczyk awaryjny na swoje miejsce. Ciche kliknięcie zasygnalizuje, że obydwa elementy zostały poprawnie osadzone. Na tym kończy się proces wymiany baterii w pilocie Mercedesa.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, ze dzięki temu poradnikowi udało się sprawnie wymienić baterię w kluczyku Mercedes. W razie jakichkolwiek kłopotów lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu – chętnie pomożemy.

Spodobał Ci się brelok?

Zamów go w naszym sklepie internetowym. Zobacz też naszą pełną ofertę oryginalnych akcesoriów Mercedes-Benz.

Ekonomiczna Obsługa Pogwarancyjna

Ekonomiczna Obsługa Pogwarancyjna Nawet do 25% taniej! Wyjątkowa oferta dla samochodów dostawczychMercedes-Benz starszych niż 2 lata. Oryginalne częściz gwarancją, pakiety serwisowe i  profesjonalna obsługa. Wybierz rozwiązania, które są naprawdę korzystne – zapewniają najwyższą jakość przy najlepszej cenie. Jakość, która po prostu się opłaca. Zarezerwuj termin wizyty Ekonomiczna Obsługa Pogwarancyjna Oryginalne

Czytaj więcej »

Opony wiosna/lato

Nigdy nie trać przyczepności z oponami Mercedes Original. Wiosna z Mercedesem, wiosna ze spokojną głową.Przygotuj swojego Mercedesa i ruszajw drogę bezpiecznie. Wybierz termin wymiany opon Oferta wiosenna. Wiosna z Mercedesem, wiosna ze spokojną głową. Przygotuj swojego Mercedesa i ruszaj w drogę.  Umów wymianę opon Podążaj swoją drogą. Wymianę̨ opon na letnie zalecamy,

Czytaj więcej »