Przygotuj swojego Mercedesa do zimy. Bezpieczeństwo, jakość i komfort na najwyższym poziomie.

Umów się na przegląd za 99 złotych

Rezerwacja wizyty w serwisie
Serwis Door-2-door?

Zapraszamy do kontaktu:
tel:. +48 12 417 57 20, +48 12 417 57 22

serwis@kosmowski.mercedes-benz.pl

Jesień już zagląda do nas przez okno, zima czai się za rogiem – trzeba się przygotować! korzystaj z akcji serwisowej jesień-zima w ASO Mercedes-Benz Kosmowski i bądź gotowy. Nie pozwól żeby zatrzymała Cię zła pogoda i ciesz się w pełni nadchodzącymi porami roku.

Poruszanie się drogami Krakowa to prawdziwe wyzwanie. Na szczęście w wolne dni można wypocząć w pobliskich Tatrach. Miejski styl jazdy, podgórski teren, a do tego nadchodzący okres jesienno-zimowy – to czynniki, które wpływają na jakość, bezpieczeństwo i komfort prowadzenia auta. Dlatego, zanim wyruszysz w trasę, musisz odpowiednio przygotować swojego Mercedesa. Sprawdź, o czym pamiętać! 

Przygotowanie samochodu do zimy jest bardzo ważne, zarówno, jeśli masz zamiar jeździć po trudnym, górzystym terenie, jak i po miejskich ulicach pełnych niespodziewanych sytuacji, które wymagają szybkich reakcji. Jak zadbać o bezpieczeństwo oraz jakość i komfort jazdy? Oto, co mogą zrobić właściciele Mercedesów.

 

Bezpieczeństwo i niezawodność – na co zwrócić uwagę podczas przygotowań Mercedesa?

Okres jesienno-zimowy to czas pełen wyzwań zarówno dla kierowców, jak i pojazdów. Maszyny są wystawione na działanie ujemnych temperatur oraz na próbę trudnych warunków na drodze. Aby jazda w tym sezonie była bezpieczna, a samochód nie zawiódł, zadbaj o:

 • najwyższej klasy opony,
 • doskonale przylegające do szyby pióra wycieraczek,
 • dobrze naładowany akumulator,
 • profesjonalny przegląd techniczny.

Z pewnością chcesz, żeby Mercedes był zawsze gotowy do drogi. Tylko kompleksowe podejście zapewni Ci komfortową jazdę bez żadnych przeszkód i zaskoczeń.

 

Opony – niezawodna przyczepność

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że prowadzenie auta zimą związane jest z dużym ryzykiem kolizji lub wypadku. Szukasz sprawdzonych opon do Mercedesa? Postaw na te oryginalne, w wersji zimowej, z homologacją Mercedes-Original, które wyróżniają się:

 • głębszym profilem – znacznie redukuje on czas hamowania na zaśnieżonych drogach,
 • udoskonaloną mieszanką gumy – sprawia, że opony nie twardnieją i zachowują odpowiednią przyczepność.

Oryginalne opony pomogą zachować płynność jazdy i stabilność na zakrętach na każdej nawierzchni.

Pióra – doskonała widoczność.

Zimą śnieg i deszcz mogą zaskoczyć Cię wszędzie i o każdej porze. Dlatego, jeśli chcesz zachować pełną widoczność, musisz się odpowiednio wcześnie przygotować. Jesień to doskonały czas na to, żeby wymienić stare pióra w wycieraczkach na nowy, aerodynamiczny model, który:

 • doskonale przylega do zaokrąglonej szyby, dzięki czemu skutecznie usuwa wszelki brud i zanieczyszczenia osadzające się z przodu,
 • jest wykonany z mieszanki naturalnego i syntetycznego kauczuku. Takie tworzywo sprawia, że pióra nie zamarzają i zachowują odpowiednią elastyczność bez względu na panujące temperatury na zewnątrz.

Oryginalne pióra do Mercedesa z pewnością niejednokrotnie docenisz podczas codziennej jazdy!

Akumulator – szybki i udany start

Masz dość zastanawiania się, czy Twój samochód uruchomi się po mroźnej nocy? Powiedz dość wadliwej instalacji i postaw na oryginalny akumulator Mercedes-Benz, który:

 • działa niezawodnie nawet przez 5 lat,
 • uruchamia silnik przy -18°C,
 • wpływa na oszczędzanie paliwa dzięki wsparciu funkcji START-STOP.

Zauważyłeś, że maszyna ma coraz większe trudności z uruchomieniem się rano, mimo wymienionego zasilania? W takiej sytuacji sięgnij po profesjonalny prostownik, za pomocą którego sprawdzisz, naładujesz i naprawisz swój akumulator.

Przegląd zimowy – kompleksowy sprawdzian funkcjonalności

Przed wyruszeniem na ulicę musisz także przeprowadzić pełny, zimowy przegląd techniczny swojego auta. Najlepiej zrobić to w autoryzowanych serwisach, gdzie specjaliści sprawdzą, czy:

 • opony mają odpowiednie ciśnienie,
 • światła działają i są prawidłowo ustawione,
 • stan klocków hamulcowych i podwozia jest odpowiedni,
 • układ klimatyzacji jest szczelny,
 • spryskiwacze i reflektory działają, tak jak powinny,
 • pasek klinowy jest w dobrym stanie i odpowiednio napięty,
 • w silniku jest odpowiedni poziom oleju.

Przeprowadzenie takiego badania jest konieczne, jeśli chcesz mieć pewność, że Mercedes nie zawiedzie Cię na drodze.

Kosmetyki: must-have każdego kierowcy

Pragniesz jeszcze bardziej podkreślić luksusowy charakter samochodu i zapewnić jego komfortową eksploatację w mroźne, zimowe dni? Postaw na kosmetyki takie jak:

Oryginalne i profesjonalne produkty pomogą Ci zadbać o samochód jak w profesjonalnym serwisie.

Przygotuj się na nowy sezon za kółkiem, a z pewnością będzie Ci się jeździć komfortowo i bezpiecznie.